Pro rodiče

Školné - splatné do 15. dne v měsíci činí 600,- Kč

Prosíme rodiče o změnu trvalých příkazů.

Platba na účet MŠ 182070287/0300, uveďte prosím jméno zadavatele trvalého příkazu a jméno dítěte. Pokud se Vaše jméno liší od jména dítěte, oznamte to prosím ředitelce MŠ.

Stravné platí rodiče školní jídelně při ZŠ Holečkova na základě Přihlášky ke stravování.

stravné - celý den .............. 37 Kč

• podepsané přezůvky
  • podepsané pyžamo
  • náhradní spodní kalhotky, ponožky nebo punčocháče
  • podepsaný cvičební úbor (kraťasy a tričko) - pouze děti ze třídy Medvídků a Krtečků
  • zubní kartáček a pastu -  pouze děti ze třídy Medvídků a Krtečků
  • děvčátka podepsaný hřebínek
  • plastový hrníček -  pouze děti ze třídy Medvídků a Krtečků
  • oblečení pro hru na zahradě (teplákovou soupravu, uzavřenou obuv, v teplých dnech kraťasy ( jiné, než do třídy), šiltovku)
  • každý den mít 2 balíčky k dispozici ve své skříňce

Všechny věci dětem podepisujeme, aby nedocházelo ke zbytečným záměnám a ztrátám !!!

Dále prosíme maminky, aby zvážily, co dítěti do MŠ obléknout.

Nevhodné jsou např.: Kalhoty na zapínání na ramenou a vzadu, oblečení bez kapes na kapesník, šle pod zástěrkou nebo svetrem, zástěrka zapínaná vzadu nebo příliš těsná, přezůvky na zapínání nebo šněrování

Nezapomeňte, že počasí se může během dne velmi změnit !

Chcete-li svému dítěti usnadnit vstup do MŠ, dodržujte již nyní doma pravidelný režim a přizpůsobujte jej režimu dne v MŠ. Zaměřte se na hygienické a pracovní návyky:

• dítě udržuje osobní čistotu a zvyká si použít toaletní papír
  • samostatně jí lžící ( děti od 4 let příborem) a pije z hrníčku
  • učí se umývat a utřít si ruce a ústa
  • samo si obléká jednoduché části oděvu
  • používá kapesník !!!
  • umí si nazouvat boty a přezůvky
  • zvykáme dítě poznat si své věci a uložit si je na své místo

V šatnách jsou nástěnky s informacemi pro rodiče, doporučujeme Vám, abyste je při vstupu i během školního roku sledovali.

Každý začátek je těžký, pomozte svému dítěti ten jeho "školní" ulehčit.

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v naší MŠ líbilo a dařilo.

Pravidla soužití ve třídě mateřské školy stanovená postupně od měsíce září. Podle přání a návrhu dětí se mohou doplňovat.

1. Ve tříde, šatně, na chodbách neběháme (abychom neublížili sobě a ostatním dětem).
  2. Ve tříde, šatně, na chodbách nekřičíme (abychom šetřili zdraví svoje i ostatních dětí a nerušili se navzájem při hře).
  3. Spory mezi sebou neřešíme rukama, ale slovem a přátelskou dohodou (abychom si neubližovali).
  4. Pokud sami na něco nestačíme, požádáme o pomoc nejprve dva kamarády a teprve potom dospělou osobu (učíme se samostatosti a pomáhat si navzájem).
  5. Neničíme úmyslně kamarádovi hru ani práci (vážíme si všeho, co druhý vytvoří).
  6. Umíme vyhrávat, ale i prohrávat (nepovyšujeme se a neponižujeme se).
  7. Nemluvíme hrubě a nechováme se hrubě (jsme slušné děti).
  8. Nebereme si nic, co nám nepatří (co není naše je cizí a brát cizí věci je krádež).